Dünyanız nasıl değişecek?

Küresel olarak mevcut elektrikli araç sayısı 2020’de 10 milyonu geçti. 2021 sonu itibarıyla bu rakam neredeyse iki katına çıktı. Şarj altyapısı talebi karşılamak için büyürken, Visa sürücülere kusursuz bir ödeme deneyimi sunmak için çalışıyor.

Elektrikli araç sahiplerinin bilmesi gerekenler

Visa, elektrikli araç şarjı ödemelerini sürücüler için daha kolay hale getirmek istiyor. Sizin için en iyi şarj istasyonunu bulan uygulamaları ve temassız hızlı ödemeleri kullanarak evinizden uzakta şarj etmeyi yaşamınıza ve rutininize nasıl entegre edebileceğinizi öğrenin.

Elektrikli araçlar artık sahnede

Pazar değeri

$ 26 B

Elektrikli araç şarj pazarına şu an 26 milyar dolar değer biçiliyor. 2030 yılı itibarıyla elektrikli araç pazarının toplam değerinin 7 trilyon dolar ulaşması bekleniyor.

Sektörün taahhütleri

100 %

Ford, General Motors ve Volvo gibi önde gelen otomobil üreticileri Glasgow iklim zirvesinde 2040 yılına kadar araçlarını yüzde 100 emisyonsuz hale getirme sözü verdi.

Şarj şirketleri

300

Şu anda dünya çapında elektrikli araç satan 30’un üzerinde farklı araba şirketi var ve elektrikli araç şarj hizmeti sunan 300 şirket bulunuyor.

İş yerlerinin bilmesi gerekenler

Bir istasyonun kalabalık mı yoksa boş mu olacağını müşteriler için ödemenin ne kadar kolay olduğu belirleyebilir. İş yerlerinin olumlu bir ödeme deneyimi sunmalarının çeşitli yolları bulunuyor.

Bir iş yeri misiniz?

Visa’nın kaynaklarına erişin ve günümüzün ödeme çözümleri hakkında daha fazla bilgi edinin.