Fırsatları herkese açık hale getiriyoruz

Dijital ödemede dünya lideriyiz ve engelleri kaldırarak daha fazla insanı küresel ekonomiye bağlamak için çalışıyoruz. Amacımız, her yerde en iyi ödeme yapma ve alma yollarıyla herkese destek vermektir.

Herkese yardımcı olmak için geliştirilen inovasyon

Genlerimizde var olan inovasyon, faaliyetlerimizin temelini oluşturur ve yaptığımız her şeyin merkezinde yer alır.

İşlemleri baştan aşağı değiştiriyoruz

Ödemeler dünyasında devasa büyüme fırsatları görüyoruz ve 18 trilyon dolarlık tüketici harcamalarını nakit ve çeklerden dijital ödemelere dönüştürme çabalarımızı hızlandırıyoruz.

Fırsatların kilidini açıyoruz

Ağların ağı yaklaşımımız, P2P, B2C, B2B, B2b ve G2C ödemelerini kolaylaştırarak dünya çapındaki tüketiciler, işletmeler ve kamu kuruluşları için dijital ödemeleri etkinleştirme fırsatları yaratıyor.

İşletmenizi destekliyoruz

Ödeme yöntemleri gelişmeye devam ediyor. İşletmenizin ihtiyaçları da öyle. Bu nedenle Visa, müşterilerine sahtecilik yönetimi ve güvenlikten veri ürünlerine, danışmanlık ve analizlere kadar her şeyi kapsayan bir hizmet paketi sunuyor.


Öncü ödeme teknolojisi

Yolculuğumuz, Bank of America’nın ABD’de ilk tüketici kredi kartı programını yürürlüğe koyduğu yıl olan 1958’de başladı. 1974’te uluslararası ölçekte genişledik ve 1975’te banka kartı lansmanını yaptık. 2007 yılında dünya çapındaki bölgesel işletmeler Visa Inc. şirketini oluşturmak üzere birleştirildi ve şirket 2008 yılında tarihin en büyük Halka Arzlarından (IPO) birisiyle halka açıldı. Günümüzde 200’den fazla ülke ve bölgede, kartlar, dizüstü bilgisayarlar, tabletler ve mobil cihazlar ve daha fazlası üzerine ürün ve hizmetlerle faaliyet gösteriyoruz. Her yerde, herkesi en iyi ödeme yapma ve alma yolu olarak destekleme amacımızla gelişmeye devam ediyoruz.

BankAmericard

1958

Bank of America, “döner kredi” özelliğine sahip ilk kart olan BankAmericard'ın lansmanını yaptı

Visa doğar

1976

BankAmericard, her dilde aynı anlama gelen bir ad olan Visa adını aldı

Visa Inc. ile tanışın

2007

Visa Europe, üyelik sistemine devam ederken Visa global bir şirket kurdu

Visa’s Lynne Biggar, Kelly Tullier, & a group of 10+ year employees joined by NYSE President Stacey Cunning to celebrate Visa’s 60 years of existence.